| tudor_9886 a întrebat:

Cam cat costa inmatricularea unui autoturism cu motor de peste 3000 cm3?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul primei inmatriculari a unui autoturism se calculeaza in functie de norma de poluare, emisiile de bioxid de carbon, cilindree si vechime.
Il poti calcula singur aici: http://www.depozitauto.ro/taxa_de_inmatriculare.php.
Succes!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Draga Tudor, pentru a primi un raspuns cat mai corect, pe langa capacitatea cilindrica era bine daca ne spuneai anul de fabricatie al autoturismului.

| activ a răspuns:

1000 de euro costa pentru o masina cu motor de 1600 iar pentru una cu motor de 3000 te duce undeva intre 1500-2000 de euro.

| co$tY a răspuns:

Am si eu o masina asa si mi-a luat ca sa imatriculez masina mi-a luat cam 20/30 de milioane pentru ca e masina puternica si consta si bine inteles si de masina

| xuanbou a răspuns:

Si ce euro are. ca daca e euro 3 te va ajunge peste vreo 3000 de euro.

| florinflorin14 a răspuns:

Wa
scrie si tu pe net calculator taxa de inmatriculare si iti da acolo
un calc. si il formulezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Car costa sa inmatriculezi pe Romania o masina cu motor de 100 cm3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100 mil

| tudor_9886 explică:

Masina este din anul 2005