| liceu a întrebat:

Cam cat costa sa inmatriculezi un vw polo 2003-2004? Si daca il cumperi de la cineva second hand si e deja inmatriculat, mai trebuie sa-l inmatriculezi tu inca o data sau poate sa ramana acelasi numar(placute).

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine sa ramana pe nr vechiului proprietar si se schimba doar actele masinii, nume, adresa, date personale care vin aparte. Iesi mai ieftin. PS nu lua masina cu nr rosii ca te baga in pamant cu datoriile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inmatriculatul nu mai este asa scump acum avand in vedere ca nu se mai plateste taxa de timbru. Trebuie doar sa platesti niste taxe pana in 100-150 lei (inmatriculatul, talonul si numerele daca e cazul) si sa ii faci un RCA pe numele tau.

Inmatriculatul in sine se face oricum... numerele raman daca e din acelasi judet sau daca nu sunt numere preferentiale