| claudiualin5 a întrebat:

Cand pun contactul apare martorul check engine, dupa ce pornesc motorul dispare. este vreo eroare? de la ce poate fii?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu este o eroare. Este logic sa se aprinda, in momentul in care pornesti senzorii sunt putin "derutati", pentru ca li se cere sa citeasca niste date inainte ca ele sa fie disponibile. Imediat ce motorul a pornit, situatia se schimba si ei incep pe rand sa isi faca treaba.

| kar1GaNNN a răspuns:

Dacă dispare si nu sta aprins nu e nici o eroare.

| Juper a răspuns:

Asa face fiecare motor, masina, etc. este pentru a ti arata daca ai un beculet ars