| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Care a fost viteza maxima cu care ati circulat cu masina in Romania?

17 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În general respect limitele de viteza din trafic, pentru ca viteza ucide.

| mgtow a răspuns:

220 km/h

| covexrobu a răspuns:

Voi nu ati umblat pe drumurile patriei ca sa vedeti ca ai si pe unde sa mergi fara a intra pe autostrada. Eu am mers undeva la 205-210 km/h si mergeam mai mult daca cel din dreapta mea nu incepea sa planga, era un baiat. Cu duba linistit merg prin tara 130-140 in afara localitatiilor. In localitati merg cam 80-90 pe unde nu sunt radare. Si le stiu cam pe toate unde sunt pentru ca am statie CB si sunt ajutat de colegii din trafic si eu ii ajut la randul meu. Dar nu este o grozavie sa mergi asa tare. Eu am mers cu 200 ca sa vad cum se comporta masina si cum este senzatia dar nu am mers mai mult de 5 minute.

| foxi a răspuns:

140km/h, pe portiuni mici!

| Bacemi a răspuns:

Cel mai mult cu 90-95 km/h.

| heddy10 a răspuns:

273 km/h pe DN2A

| laurentiu a răspuns:

100 km/h mai mult parerea mea nu prea ai unde sa ii dai decat pe autostrada.

Răspuns utilizator avertizat
| Nicolelenaa a răspuns:

Eu am condus cu 248 km/h
am fost prinsa de politie pe autostrada soarelui laughing laughing laughing
nu ati vazul la stiri rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
de o saptamana tot arata la stiri ca e cea mai mare viteza din Romania care a prins-o radaru' in 2010 rolling on the floor
ce curajoasa sunt rolling on the floor

| Nicolelenaa a răspuns:

Pentru cei care nu v-ati prins am 13 ani laughing

| Ramona_5995 a răspuns:

N am carnetsad.
Dar tata n Romania a condus cu max. 145, asta ieri, pe un camp, unde era soseaua "free" [liberaaaaaa].
Si-n Germania a dus un Opel Astra pana n a mai mers, pana la limita adica, respectiv 170 km/h.
Tu?

| Sofer a răspuns:

150 kmh a fost cea mai mare viteza care am prins-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A circula cu viteza mare, nu este un pericol sau ceva deosebit. Problema se pune, UNDE? caci a circula cu 200km la ora pe autostrada este banal si aproape nepericulos, a circula cu 60 km la ora in dreptul unor piete poate fi o viteza uriasa.
Asa ca intrebarea ar fi : "viteza maxima neadaptata " si in contextul acesta intrebarea devine o prostie iar raspunsurile stupide... ( adolf )

| jocuri888 a răspuns:

70 si nu am carnet am 17 ani am condus la taralaughing

| Prince Vegeta a răspuns:

Aproape de 200km/h...big grin

| ToReEtO a răspuns:

80km/h mentionez ca am 16 ani si nu am permis de conducere...ca pasager 220 km/h