| andr3i29618 a întrebat:

Care din aceste motociclete se duce mai bine pe sosele de sat, si ca proaspat incepator: Honda cbr600rr sau kawasaki z750 model 2004-2006?

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Incepator pe vitezane. misto. condoleante in maxim 6 luni dai cu burta de sol.
z750 are cuplu foarte mare. e violenta la plecarea de pe loc. nu ii trebuie la fel de multe ture cum ii trebuie RR-ului sa muste asfaltul, si tu fiind incepator, il vei musca. vitezanele nu iarta greseli, mai ales una de 750 cmc. si la sat? drum pietruit sau asfalt prost? omori motorul. cbr ala daca nu ii dai viteza din cand in cand il omori. fierbi oua pe el.

nu te lua dupa cum arata mobra, cu totii vrem vitezane ca incepatori. pe mine cu fz6 m-a facut un dobitoc praf acum 3 saptamani. mergeam calm si a intrat din lateral in mine. concluzia? operatii, chin si altele pe o mobra linistita. cresti caii putere si cuplu, ti-o iei mai rau.

| timeOUT a răspuns:

Z750, sigur se va duce mai bine. Dar ai grija, o cazatura poate fi fatala. Drumuri bune!