| contele_2851 a întrebat:

Care e cea mai rapida masina si cu cat prinde hm/h?

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Thrust SSC - 1227, 986 km/h pe pista de sare de la Boneville. Dovada e aici http://www.4tuning.ro/......-5151.html

Daca te referi la masini de serie este Maxximus G-Force!

| rossi46 a răspuns:

Pe primul loc este de fapt Barabus TKR (270 mph - 434.43 km/h). Pe locul 2 este noua mizerie de la Bugatti, Veyron Super Sport care se chinuie cu 1000 de turbine si un intercooler cat casa sa atinga 267.81 mph -430.9 km/h apoi pe locul 3 este SSC Ultimate Aero TT 257 mph - 413.51 Km. Acesta din urma va scoate si modelul Ultimate Aero 2 ce se preconizeaza a urca din nou in varful clasamentului.

| rossi46 a răspuns:

Oare n-am inteles eu cum trebuie sau din ce cauza insista multi cu Maxximus G-Force. Intradevar stiu ca detine recordul de accelerare pentru o masina de serie, 0-100 in 2, 1s. Nu stiu cat este ea de serie pentru ca de fapt masina este o Ultima GTR careia i s-a schimbat motorul de catre doi baieti destepti convertind-o in Maxximus G-Force, asadar aceasta masina este una singura din cate stiu si a costat vreo 3 mil. de dloari. In fine, ideea e ca daca pleaca cel mai repede, nu inseamna ca este si cea mai rapida. Nici macar nu s-a comunicat un top speed oficial pentru Maxximus insa se spune ca nu atinge nici 250 mph in timp ce Barabus TKR are viteza maxima omologata de 270 mph.

| spxinsane a răspuns:

Bugatti Veyron Super Sport - 431.072 km/h

| Neculae a răspuns:

Bugati Beyron (>,>) 400km\h

| a22team a răspuns:

Acuma ceva timp cea mai rapida masina era desigur Bugatti Veyron. Ei bine acum lucrurile sau c-am schimbat, deoarece MAXXIMUS G-FORCE a intrecut toate masurile. are 1600 ( cp ), si ajunge de la 0 la 100 km/h in DOAR 2.1 secunde.

| AlexDF a răspuns:

Maxximus G-Force-0-160 4.5 sec