| catalin231998 a întrebat:

Care este cea mai rapida masina din lume? Dau funda daca stiti.

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

Cea mai rapidă maşină a fost până acum Bugatti Veyron nu-i aşa? Lucrurile urmează să se schimbe deparece Marlon Kirby şi David McMahan au creat un nou monstru pe 4 roţi: un Ultima de 1600 de cp. Modul lor de gândire a fost simplu şi în acelaşi timp foarte eficient. Au luat cea mai rapidă maşină de la Nurburgring, Ultima GT-R şi au montat un motor V8 biturbo din aluminiu de 7. 0 litri, luând naştere 1600 de cp.
SURSA : GOOGLE

16 răspunsuri:
| CaTaLiN41729 a răspuns:

Cea mai rapidă maşină a fost până acum Bugatti Veyron nu-i aşa? Lucrurile urmează să se schimbe deparece Marlon Kirby şi David McMahan au creat un nou monstru pe 4 roţi: un Ultima de 1600 de cp. Modul lor de gândire a fost simplu şi în acelaşi timp foarte eficient. Au luat cea mai rapidă maşină de la Nurburgring, Ultima GT-R şi au montat un motor V8 biturbo din aluminiu de 7. 0 litri, luând naştere 1600 de cp.

Cutia de viteze foloistă este una secvenţială cu 3 viteze. Maxximus G-Force atinge 0-100km/h în 2. 1 secunde şi 0-160 în 4, 5 secunde. Când este folosit la capacitate maximă, maşina îşi va consuma tot combustibilul în doar 9 minute.

Preţul este de 3 milioane de dolari. Pentru a vă lămuri cât este de rapidă click mai jos

| georgesur a răspuns:

Suedeza "Koenigsegg CCXR"le-a batut si pe "italience" si pe McLaren F1, pe o pista in Italia, atingind 388km/h

| Andrei_2426 a răspuns:

Bugati veiron

| Andrei_2426 a răspuns:

De fapt mai nou se spune ca Maxximus G-Force l-ar dobora pe bugati veyron dar nu prea cred.pana si corvette dragster a fost ingenunchiat de bugati veyron.

| Th3eo a răspuns:

Bugatti Veyron

| Gicone a răspuns:

Daca te uiti la Top Gear vei afla!winking

| maryus92 a răspuns:

Bugati Veryonwinking

| JustMe_8048 a răspuns:

Bugati Veyron...asa stiam eu.masina pe care poti sa o cumperi in rest sunt masini de alea speciale care ating viteza luminii am uitat cum se numesc...

| ZeDe a răspuns:

Cea mai rapida masina de serie este Buggati Veyron cu 1000 CP

| anon2367534564396 a răspuns:

Bugatti veyron.

| alexutz_3714 a răspuns:

Maxximus G-Forcebig grin e rapida atinge din 0km/h in 160km/h in 4, 5 s
Fundita? am stiut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bugatti Veyron uite aici:http://www.youtube.com/watch?v=jk1t6S737Cs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimate aero tt il face pe bugatti cu vreo 25 de mile.happy

| gabygaby199 a răspuns:

Io zic ca mclaren f1

| dokosvai a răspuns:

Bugatti Veyron Supersport are o viteza medie de 434 km/h la testele facute de top gearwinking funda

| renteamarius38 a răspuns:

Bugati veyron dar ar pute fi intrecuta de noul aero2 ssc cam asa ceva cred dar stiu sigur ca in prezent este Bugati Veyron Super Sport