| alex495 a întrebat:

Care stie de ce cineva si-ar pune 2 antene de statie pe masina.
Am vazut in Ploiesti un Logan gri(nu este taxi) care pe langa cea mica radio mai avea si 2 din astea de statie.

Răspuns Câştigător
| Angel0 a răspuns:

Se pot monta doua sau mai multe antene identice in paralel.Ai nevoie de un adaptor de impedanta.Castigul antenei este mai mare dar nu dublu.Devine importanta si distanta dintre antene.

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

În afară de antena pentru radio-casetofon, se mai pot monta două antene pentru stație, cum spune Angel0, dar mai sunt și antene pentru GPS.
Dacă ai parbriz atermic, nu prea mai ai semnal la GPS și ai nevoie de antenă externă.

Răspuns utilizator avertizat
| Rony23 a răspuns:

Undercover cops. FBI