| Turcu_Mihaela_1962 a întrebat:

Care tractor este cu avantaj mai mare:
A)tractor mic
B)tractor mare

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vrei putere de tragere/munca in camp alege ala mare. Pt demaraj mai iute ala mic

| darrio2007 a răspuns:

Depinde la ce il folosesti si cat buget ai.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru o gradina mica este destul o sapa.
Pentru gradina mare e bun un tractoras mic.
Pentru lucrat ogoare intinse trebuie tractor mare, pe masura.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru gospodarie, tractorul mic intra pe oriunde, si face aproape orice.
Daca ai culturi mari, si ai nevoie de el doar pentru ogor, atunci tractorul mare e potrivit.

| DeyCj a răspuns:

Depinde ce suprafață cultivată ai. Dacă ai o suprafață mică sau medie atunci un tractor mic și-ar face treaba mult mai bine deoarece este mai agil pe suprafețe mici, dar poate deveni ineficient pe suprafețe mari, deoarece nu va de randamentul unui tractor mare veci.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru ghivecele cu flori din fereastra ai nevoie de un tractor de mare capacitate. sper ca ai priceput gluma.

| STSickSide a răspuns:

Depinde la ce îți trebuie

| Elifdgdf a răspuns:

B tractor mare