| MarisRadu91 a întrebat:

Cat costa Casco? pe luna sau pe an se plateste? pentru o masina Ford Fiesta nou 2009 model happy

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai aici https://www.allianzdirect.ro/asigurare/asigurare-auto.html; jsessionid=CDCEAA3B143B9FD8C4362D1BE8E3CEFD.prod2?conversationContext=1 un calculator de casco unde iti poti completa singur formularul si sa vezi pretul!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Depinde de model si de dotarile existente la momentul respectiv. In functie de societatea de asigurari, preturile difera.Primele de asigurare se platesc lunar, trimestrial, semestrial sau integral.De regula la plata integrala reducerile sunt intre 5 si 10% din prima de asigurare. Daca optati pentru variantele cu fransiza prima de asigurare poate fi cu 10-15% mai mica decat la fransiza 0.

Răspuns utilizator avertizat
| DTralala a răspuns:

Te poti duce la un stand de asigurari si poti intreba, iti vor spune acolo exact cat, nu trebuie neaparat sa platesti pe loc, te pot ajuta doar cu informatii si cand te hotarasti iti vei face Casco. Daca esti din Buc. standuri de asigurari sunt in Afi, in Carrefour etc.