| AlexMaftei2001 a întrebat:

Cat costa sa faci contestație în caz ca ți s-a suspendat permisul de conducere și care e procedura?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu permisul se suspenda ci se suspenda dreptul de a conduce pe o anumita perioada.
In cazul expus se poate face plangere contraventionala, taxa judiciara de timbru fiind de 20 de lei. La aceasta se adauga si onorariul avocatial, daca iti angajezi un avocat.

| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu cat costa dar contestatia o faci daca tu consideri ca ti s-a suspendat permisul pe nedrept.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Ceea ce nu cred.

| KovacsB a răspuns:

In general pierzi si te costa 1000 de lei avocatul.