| DavidIron a întrebat:

Fie asa între noi, cum pot sa iau carnetul la scuter, mai repede? Ca nu am cum sa umblu pe la scoli, ca stau departe de oraș și nu pot face naveta la școală de șoferi.
M-a oprit poliția iar și a zis ca să nu mai circul asa cu el.

Răspuns Câştigător
| Psksjns a răspuns:

Interesează-te de categoria AM (daca scuterul are 49cc sau daca e trecut in acte ca 49cc) se obține mai usor din cate stiu sau poti sa dai de permis de categoria A sau B si primești automat si categoria AM

26 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara a face o scoala de conducere si a reusi la examinare (probele teoretica si practica) nu poti obtine legal permisul de conducere.
Si daca o faci ilegal se descopera destul de usor si te expui la a fi condamnat pentru mai multe infractiuni.

| Frank51 a răspuns:

Eu zic să bagi și 2 beri înainte să te sui pe motopârț, ca să fie treaba treabă.

| dinaprilie a răspuns:

Costumeaza-te in superman si poti sa le zici ca esti grabit la o interventie.( glumesc ). Amenzile pe care este posibil sa la iei si pe care nu le poti plati se cor transforma ulterior in inchisoare.

| DavidIron explică:

Știu ca nu e asa legal. Dar în tara asta. Asa ceva e ceva minor. Se întâmplă lucruri mai ilegale.

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

Sa iei carnetul pe spaga e ceva minor?
E o infractiune pe care vad ca o comiti deja si din pacate nu este pedepsit.

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Toată tara e corupta omule. Asta e ceva minor

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

E corupta din cauza unora ca tine. Aia mai mari corupti tot ca tine au inceput.
E absolut aberanta scuzat ta de a incalca legea.
Si e si mai aberant sa vrei ca tara sa fie necorupta si tu sa cauti portite sa incalci legea.

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Vrei sa fiu pedepsit pentru ceva ce nu am făcut?
Ba, tu ești condus de corupți. Nu de oameni cinstiți
Tiar plăcea sa iei amenda de 2600 lei pentru nimic?

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

Cum adica pentru nimic? Citez din tine

"Ma oprit poliția iar și a zis ca să nu mai circul asa cu el."

Cum sa nu te fac corupt cand tu vrei permis pe spaga si fara sa faci scola loool, mizerie de mentalitate.

Tipi ca se fura de ici de colo si tu vrei permis pe spaga. Mizerie de mentalitate.

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Ba, da nu am bani sa ma plimb la naveta toată ziua +ca nu am la cine sa stau în oraș

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Nu moare nimeni dacă îmi iau carentul mai ușor

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

Stii de ce se face o scoala de soferi nu? Tocmai ca sa nu moara nimeni...

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Știu eu mai multe decât școală de șoferi.si tine minte, nu eu. Care conduc scuter fac accident. Ci vine altul cu mașina și ma lovește. Și a cui e vina? a mea ca nu am permis. Mama lui de permis

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

Clar ca stii tu mai multe decat aia cu permis. Ma asteptam la replica asta, doar ca ma asteptam sa o dai mai repede.

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Nu vreau permis pe șpagă, șpagă e ceva gratis, nu?
Eu vreau sa fac școală de șoferi.
Dar pentru atâta treaba ca am fost pana în sat sa imi cumpăr pâine, îmi trebuie carnet?
Nu vreau sa ma duc pe jos pana acolo. E mai bine de 1 km pana la magazinu ăsta

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

Da, sa te duci sa iei paine pe un drum public conducand in vehicul fara permis meriti un dosar penal... Sper sa il primesti inainte sa omori pe careva

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Cu scuteraș ul meu abia sui la deal, ce sa omor pe cineva? laughing
Eu sper sa ai parte de mulți hamburgheri

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

Da, cu scuterasul tau tai calea unei masini ca habar nu ai ce e cu prioritatea si intra pe contrasens si omoara pe cineva...

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Veziti de treabă, culcate doar

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Câți ani ai?

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

Suficient de multi incat sa nu fac prostii de genul condus fara permis.

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Hai, spune, nu te musca nineni

| suntserios a răspuns (pentru DavidIron):

Probabil dublul varstei tale

| DavidIron explică (pentru suntserios):

Suntcurios, spune bre

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Da, tovarase, dar panselutei ii e greu sa mearga 2 kilometri pana la magazin + retur, ca e grele...

| Ushtria a răspuns:

Eu mergeam cu scuterul prin holul scolii pana aruncau bodyguarzii cu dozele de suc dupa mine rolling on the floor