| anonim_4396 a întrebat:

Cat m ar ajunge sa schimb volanu de pe dreapta pe stanga daca am plansa de bord la un bmw e 46?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

BMW-ul ala al tau e caruta cu cai?
Gandeste-te (daca poti) ca trebuie sa schimbi tot sistemul mecanic.
Mai bine iti iei o masina normala si BMW-ul ala al tau idiot il dai la fier vechi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intereseaza-te la o firma care face lucrari de genul.
Cred ca trebuie schimbat si panoul de foc (cel dintre motor si bord), ca sa se poata monta pompa de frana si celelalte piese pe partea stanga.
E o lucrare destul de complexa, la masinile cu volan pe dreapta difera si pozitia stergatoarelor. Chiar daca ai vrea sa le lasi asa, s-ar putea sa fie motorul undeva in interiorul masinii, si sa incurce montarea bordului invers.
Cum spuneam, cauta o firma care se ocupa de asa ceva, am vazut care faceau asta la camioane.