| searaintuneric a întrebat:

Ce anume mai trebuie sa platesti la o masina in afara de combustibil :)))?
Care ar fi costurile lunare si anuale ale unei masini ca asta:
https://www.autovit.ro/autoturisme/anunt/skoda-octavia-I D7HlniA.html

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La fiecare 10. 000km, schimb ulei + filtre. Vreo 500 de lei sau mai mult.
Pe la 50. 000km revizie frane, suspensie, si anvelope noi. Minim 3000 de lei.
Ca taxe, ai asigurare RCA, impozit, rovinieta si inspectie tehnica periodica. Impreuna sunt minim 1500 de lei pe an.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozit, rca, casco daca vrei, rovigneta daca mergi in afara orasului, revizii odata pe an macar, itp odata la 2 ani, cauciucuri odata la cativa ani,