| SweetyGirl_9455 a întrebat:

Ce ati alege, Dacia Duster sau Ford Focus?

Răspuns Câştigător
| yrynica a răspuns:

Pai depinde. Eu le-as alege pe amandoua. Funda?

12 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca o vrei ca masina de zi cu zi si sa nu fac mai mult de 100.000 de km cu ea este ok Duster. Daca o vrei ca masina de drumuri lungi, sa iesi cu ea din oras, sa te plimbi, si sa te tina o viata clar Ford! O dacie nu o ti mai mult de 70.000 de km fara sa incepi sa bagi bani in ea masiv!

| andrey23 a răspuns:

Masinile astea 2 nu sunt de comparat... sunt total diferite si fac parte din clase diferite. focusul e mult mai rezistent.

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Dacia duster.forduri-le in general te mananca de bani daca ti se duce o piesa.si ce sa zici daca nu s-ar strica.dar de unde,,ca-s cele mai defectuoase masini. Dacia duster e Brand Romanesc in colaborare cu Renault,si piesele sunt mai ieftine! si in plus dacia duster e scoasa si recent, si atrage la ochi,, dar ford focus.e cam plictisitor.prea multi au! daca iti iei DUster ia-ti diesel.si ai sa te convingi!

| cartman a răspuns:

Focus aduce a masina de macaronar (roman venit din Italia) cu portbagaj pe masina.In rest, good car.

| KenJi a răspuns:

Nici nu poti compara Dusteru cu Fordurile in general. Daciile sunt aceleasi la motor nu sunt mari diferente intre ele te lasa in orice moment, iar de Forduri sunt foarte performante.Acuma tu faci diferenta ca Dusteru are aspect de Jeep dar sincer nu conteaza aspectu. Conteaza ce poate sa faca, iar la asta Fordurile in general depasesc cu mult Daciilewinking

| Lavazza_5427 a răspuns:

Designul de la Ford focus imi place, dar dusterul mai ales pe nuanta de maro e...uhh laughing
=> Duster

| AFR81 a răspuns:

Dacia Duster.

| kaBooMx a răspuns:

Focus. Nu pentru ca nu mi-ar placea Duster, dar... am auzit ca cam de la 20 mii km incolo incepe sa caraie...happy Fordul cred ca e mai rezistent! Funda?

| BellaMarie a răspuns:

Dacia Dusterlove struck

| GabitaGabii a răspuns:

Fordull Focuss...Il am de vreo 3-4 ani si nu a patit nimic deocamdata.Am mers f. mult cu ea. De 3 ori in Italia si inapoi, prin taraa si pe drumuri de taraa. Tatal meu a construit o casa si cu ea a carat toate materialele.A forjato` la maxim si inca mergee. Fara nici o defectiune. ( Bine sa mai sticatt cate cvv dar a reparat si merge perfect).

| mirela2843 a răspuns:

Dacia Duster. Imi place foarte mult masina aceasta insa fi Ford Focus imi place.

| RoByYyY_7989 a răspuns:

Dacia Duster