| nikol234 a întrebat:

Ce este acela certificat fiscal auto?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E unc ertificat prin care dovedesti ca ai scos masina din evidentele tale financiare pe baza unui contract de vanzare / radiere

| OldSoul a răspuns:

Certificatul fiscal se ofera de vanzator cumparatorului ca si dovada ca vanzatorul nu are datorii la stat.
Fara certificat fiscal, nu vei putea inmatricula masina si nici sa o treci pe tine daca este deja inmatriculata.

| Alicezzz a răspuns:

Atesta faptul ca nu ai datorii fiscale sau amenzi la statul roman. Intr un cuvant ca masina este libera de sarcini. Ca sa primesti certificatu fiscal auto ai nevoie de contractu vanzare cumpårare al masini, copie buletin, o chitanta de eliberare, cerere tipizata si fisa de inmatriculare parca astea erau. Bafta

| Mariantu a răspuns:

Ceva cu care poți înscrie o mașină