| Paladi_Andrei_1990 a întrebat:

Ce face acest buton?
https://ibb.co/ksQt2w

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Posibil pentru zona de munte unde e nevoie de 4x4 in actiune

| relian a răspuns:

Nu stiu sigur dar s-ar putea sa fie butonul de Overdrive.Este o masina cu transmisie automata si astea asa aveau unele butotnul pus acolo pe schimbator.Asa cred.Ce face butotnul ala? Iti uzeaza masina laughing ok hai sa nu fim rai dara iti duce masina la capacitatea ei maxima ca putere si viteza, dara vei pierde la consum, zgomot, uzura.
Daca poti mari imaginea vezi ca daca nu ma insel si scrie acolo pe schimbator ceva, de obicei se scria ce este acel buton.

| xerxes1 a răspuns:

Cupleaza 4x4.Pajero face asta electronic.
Operatia se face doar de pe loc si sa nu uiti sa o decuplezi.
Nu are nicio legatura cu ce zice relian.