| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre Daewoo Matiz si Chevrolet Spark?

3 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Cam una si aceeasi masina. Numai ca una este mai noua si are un motor mai mare. Dar mare diferenta intre ele nu este decat la aspect. Ca la siguranta si stabilitate sunt una si aceeasi masina.

| kenzo007 a răspuns:

Bunahappy
In concluzie tiasi sugera sa alegi Chevroletulhappy pentru ca Matizul nu este prea bunhappy nu-i bun de nimicatongue merge fortat undeva la 140 Km/h iar un Chevrolet Spark este mai econimic si arata mult mai bine, este bun si la motorizarehappy

| Gabystelistu95 a răspuns:

Daewoo Matiz este o masina din clasa "city car" produsa de constructorul sud-coreean de automobile GM Daewoo din anul 1998. A inlocuit Daewoo Tico, care era o varianta a lui Suzuki Alto din 1988. A fost vandut sub diferite nume si diferite marci, in functie de tara de comercializare.

Chevrolet Spark este o marca de automobile produse de concernul GM si este marca cea mai vanduta si mai cunoscuta din concern.