| anonim_4396 a întrebat:

Ce marca de masini germane imi sugerati dintre:Opel, Volkswagen, Audi, BMW si Mercedes si ce model si sa fuga pana in 200 kilometri.

15 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ai bani nu este o problema alegerea unui tip de masina, eu am un Opel zafira sunt foarte multumit de el, pot sa spun ca m-am indragostit de acest tip de masina, consum redus, se gasesc piese si nu costa mult, usor de intretinut si condus.

| covexrobu a răspuns:

Un Bmw seria 5 ti-as recomanda dar sa fie un 525 sau 530 nu conteaza daca diesel sau benzina ca fug 200 lejer. Mercedesul este frumos si puternic dar piesele sunt cam scumpe la el. Depinde pentru ca iti va trebui masina. Daca vrei limuzina cu mult comfort ia un Mercedes. Daca vrei limuzina si sa mai aiba si calitati de sportiva ia un seria 5 cum ti-am sugerat mai sus.

| alex_7264 a răspuns:

Daca e sa ne luom dupa pret opel e cea mai ieftina... parerea mea... este. ca una din cele mai bune masini sunt `SKODA` si merg si preturi rezonabile. etc. depinde ce vrei. tu.winking

lolita
| lolita a răspuns:

Mie cea mai eleganta masina mi se pare audi, acum modelul ti-l alegi tu in functie de banii de care dispui.

| Brotacelu a răspuns:

Toate sunt bune...doar sunt germane, iar germani = calitate, eu iti recomand BMW, sunt "moartea" mea BMW-urile. big grin

| Gabystelistu95 a răspuns:

Volkswagen.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Toate-s bune, mai bine ai grija cu acceleratia, unde ai tu sosele pentru 200 km/h?! Ca sa nu mai zic de riscul de a te volatiliza, sau de a ramane pieton, in cel mai bun caz! Grabeste-te incet! Graba strica treaba!

| uzzi92 a răspuns:

Depinde de buget acu laughing...
poti sa alegi de la modelul vechi de bmw seris 3... la A4... vw golf, passat... mercedesurile sunt cam scumpe (bine si bmwurile)... piesele iar sunt scumpe... iar mie nu imi plac deloc opelurilewinking... cea mai buna miscare e un vw

| urbanghost a răspuns:

Depinde ce preferinte ai, eu as alege BMW, imi place designul la ele si in plus sunt masini puternice, calitatea germana nici nu se discuta! Eu zic ca un BMW 330 te-ar multumi...

| alexr8 a răspuns:

Eu iti recomand AUDI, dar depinde ce buget ai: A3, A4, A6, A8
BMW si Mercedes sunt scumpe si la pret si la intretinere

| mistikk a răspuns:

Mercedes ce`i drept e cam scumpa dar masina asta e viata mea nu stiu ce m-as face fara ea :X

| Slowmotioon a răspuns:

Man ca si putere nu se compara nici una cu vreun BMW.au un consum mai mareeee, da si satisfactiaaaaa ta e mareeeee pe sosea! Eu unu Recomand BMW...Sunt viata meaaaaaaaaaa...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de buget si de ce iti doresti de la o masina. Personal iti recomand un Audi A3 motor FSI.
Dupa parerea mea BMW a ajuns sa fie masina cocalarului din Romania asa ca nu intra in discutie;
Daca iti doresti Opel atunci iti recomand un Astra GTC;
Volkswagen e masina mea personala deci nu comentez big grin;
Mercedes... Decat un mertzan mai vechiutz mai bine un A3 sprintzar. tonguewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Audi A4... cea mai buna masina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bmw