| ultraspolitm a întrebat:

Ce parere aveti de Matiz? va rog sa il catalogati!

Răspuns Câştigător
| Gexu a răspuns:

O "masina" cat o cutiuta de chibrituri :X:X:X pe care as vrea si eu sa o conduc dar nu pentru multa vreme.happynu incap prea multe persoane in ea, este buna pentru tinerii pana in 25 de aniwinking

16 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ce parere poti avea? E o masina mica, poti sa iti faci treaba prin oras cu ea, doar sa nu ai drumuri lungi de facut.
Dupa mine masinile nu ar trebui catalogate in bune sau rele, ci in utile sau mai putin utile. Eu de exemplu am o masina din clasa mai mare, pentru ca circul cam 50% afara-50% in oras, adesea cu copiii in masina, prin urmare am nevoie de stabilitate si siguranta, dar si de spatiu pentru noi si bagaje si de confort. Pentru cineva care nu iese din oras sau mai are o masina pentru asta, care circula in marea majoritate a timpului neinsotit, nu obisnuieste sa care bagaje voluminoase sau sa faca liniute la semafoare, va fi mai potrivita o masina din clasa mica, chiar si in doua usi.

| covexrobu a răspuns:

Eu zic ca este o masina buna intr-un raport pret/performante. Eu umblu in toata tara cu matizul am fost si pana in Ungaria cu matizul. Merge foarte bine dar cum s-a mai zis sa mergi pe distante de maxim 100 de km intr-un sens. Daca petreci 10-12 ore ca mine in matiz te ia cu dureri de spate si alte dureri. Nu este o masina tocmai comoda si pentru drum lung este o masina de oras in principiu dar foarte buna si in afara orasului.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Motor de drujba* de 900cmc. Lipsa putere. Ii buna pentru o persoana, maxim doua care zicem face naveta scoala-acasa. N-ai cum sa te duci cu ea la o iarba verde sau sa faci un tur de-al Romaniei... I-ati si tu un Vectra B. Consuma ce-i drept putin mai mult, dar macar e... masina!

Răspuns utilizator avertizat
| Parintele a răspuns:

Varza. Mai pune un ban si cumpara macar un Peugeot, Citroen daca esti fata.ca baiat un Opel te-ar prinde mai bine ca banuiesc ca bani sa intreti un BMW sau Audi ori WW nu ai.de Mercedes nu mai vb.

| yuli10 a răspuns:

O masina ieftina, care consuma putin, perfecta pentru prima masina din viata unui tanar. din pacate nu tocmai potrivita pentru drum lung (excursii) fiind foarte mica si nu asa comoda.

| me_9877 a răspuns:

Nasoala din toate punctele de vedere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La curbe strinse se invirte ca o minge, nu are stabilitate buna. Mihai Mitoseru si-a omorit prietena in felul asta, dupa care a spus ca ea ear la volan si a facut accidentul. Martorii l-au contrazis, dar na, s-a luat de buna varianta lui si a scapat. Gagica-sa insa nu. Acum e in pamint si cresc buruieni pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dupa parerea mea MATIZ este masina buna pentru pensionarii peste 70 ani deoarece multi din categoria asta sunt varza pe mine personal m-a lovit unul din lateral si datorita botului ca um ardei gras ma aruncat cat colo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai proasta din gama Daewo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am matiz de doi ani, fabricat in corea nu am bagat in el decat benzina si buji are servo. clima si geamuri electrice fata si consuma f. putin. ce poti sa mai vrei mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o masina fiabila, motor exceptional, consum mic, impozit mic, foarte buna in oras chiar si extraurban.Stiu un prieten care face spania cu matizu si merge brici. Ce pot sa zic e o masina tocmai buna pe criza si traficu din ziua de azi!

| Bogdana a răspuns:

Este o masina mica, este buna mai mult pentru tineri, nu pentru familisti...in acest caz este mai bun loganul. spatioasa, aer conditionat, portbagaj mare. ce mai poti cere?

| bugmafia a răspuns:

Eu unul nu mi-as lua un matiz si motivul ar fi spatiul redus si stabilitatea +siguranta cand te afli la volanul lui risti sa te duci pe pluta mult mai usor.la stabilitate toti veti zice ca e stabila dar eu mam ridicat pe 2 roti in spalatorie in curte am luat o curba si n-am avut viteza mare ca doar va dati seama doar e curte dar curba era cam de 90 de grade.de atunci am zis ca nu voi mai conduce un matiz sau tico sau ceva de genul lor.

| DaVyDuTzUBăă a răspuns:

Eu o cred cea mai NAȘPA masina pentru ca nu este comoda si nu e buna la drum lung.

| nameles a răspuns:

Eu am facut naveta lunar 1200km (600dus si 600intors)cu Matizul meu, am mers pe autostrada cu 140Km/h si nu ma pot plinge de ea, e stabila, agila, consum redus, motorul extrem de reusit.
Am depasit in tara soferi mai putin experimentati, cu masini tari, mercedes, wv, sa vezi dupa aceea nervi pe ei.
Dar nimic nu se compara cu experienta in condus,'geaba ai masina mare si tare daca nu stii cand sa depasesti, cand s-o lasi, cand sa fortezi, cand sa risti si cand nu, si cum sa apreciezi rapid si corect timpul si distanta. Da matizul e o masinuta reusita, dacia 1310 se poate ascunde.