| VortexLuz a întrebat:

Ce părere aveti de passat 1.9 TDI 105, Berlin, 2007/2008? Vreau să știu dacă motorizarea aceasta este una defectuoasa, cam ce consun are, dacă fuge. In principal daca este o masina care merita cumpărata. Si cât merita sa dai maxim pe una ingrijita?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorul nu e defectuos, dar e slab ca putere.
In schimb, masina are niste puncte foarte slabe, cum ar fi sistemul de franare de pe spate (frana de mana), bratele si alte chichițe.
As cumpara un B6 doar daca ar fi peste 140cp, cu cutia DSG. Cu toate ca nu ar fi fiabil, macar e condimentat.

| Deserth a răspuns:

E prea veche. Mai bine un Range Rover 2016

| Fichus a răspuns:

Eu zic ca merita 1.9 TDI, chiar daca nu fuge pe placul unora. Am condus si mi se pare ca se infige binisor pentru puterea ei. In jur de 5000 eu zic ca gasesti masina ingrijita bine, totusi ai grija cu kilometrii. Numai bine!