| DrunkenIrish a întrebat:

Ce parere aveti de Seat? Imi tot caut prima masina si nu stiu ce sa aleg, am gasit un seat cordoba cu 180. 000km, gpl, 2007 la 3000euro, dar nu stiu sigur calitatea masinii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E enorm de mult pentru o Cordoba, Seat e același lucru cu Vw, la calitate, dar mai bine de orientezi pe un Golf/Jetta sau chiar Passat dacă vrei ceva bun la pretul ala, gasesti un Jetta, 1.9 diesel, trage bine, consuma bine și e perfecta pentru începător, sau Golf, depinde ce îți place, din 2005-2006

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu este mult, este foarte mult. Nu merita!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Seat este o marca oarecum intre VW si Audi. Adica o alta forma de VW.
Eu nu sunt fanul lor, dar unele modele zunt interesante. Calitatea interioarelor mi se pare sub VW.
Dar intre Cordoba si Jetta sau Octavia, cele din urma sunt mult mai ok, in generatia de dupa 2005.

| ibaal a răspuns:

Eu as zice pas.
La 3000 gasesti mai bine.

| christine99 a răspuns:

Arata cat de cat modern si se conduce foarte confortabil. Nu stiu daca ar avea nevoie de GPL, modelul nu consuma chiar foarte mult. Calitatea la orice masina second hand e discutabila, adica ar fi bine sa o inspectezi inainte sa o cumperi sau poate cunosti un mecanic de incredere care e dispus sa faca asta.