| PicoloGEO a întrebat:

Ce parere aveti >- http://olx.ro/i2/oferta/vand-golf-2-ID3ROgy.html#:a6fa47 00c9 se merita? As vrea sa mi-l iau asa pentru ca vreau sa il fac eu cum imi place, ceva gen: jante de alea mari iesite in afara, interior mai interesant, poate si culoarea o voi schimba + un turbo. Astept pareri. :)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, merita.
Golf 2 e o masina foarte reusita, e o baza buna de proiect.
Totusi, la aspect, e foarte putin probabil sa o poti aduce mai bine decat este ea acum, piesele sunt foarte scumpe.
La motor e usor, 1.8 aspirat are acelasi bloc motor ca si 1.8T, deci trecerea la supraalimentare e relativ simpla, cumperi un motor de GTI si treci toate 'acareturile' in motorul tau (macar cu cuzineti si segmenti noi), sau cumperi direct piesele interne noi, pentru 1.8T, si turbina + galeriile si sistemul de injectie SH.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motor pe benzina de 300.000 km?
masina veche de 24 ani?

arunci banii pe fereastra