| paulcata a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine sa mi cumpar o masina? sunt sofer proaspat si am 2100 euro. nu stiu ce sa cumpar

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Opel Astra.

| pieseautorom a răspuns:

Buna ziua, am avut si iti recomand cu placere VW Lupo, consum mic si foarte fiabila, insa este mica.

Nu-ti recomand urmatoarele: Daewoo Matiz - gasesti piese de schimb greu.
Peugeot 206 am avut si eu unul, la 2 luni il duceam in service sa-i schimb cate ceva: bobina inductie, punte, probleme cu inchiderea centralziata, si lista poate continua.

Daca insa doresti o masina putin mai mare poti alege un VW Polo si sau un Opel Astra G.

| Firte_Alex_1986 a răspuns:

Salut, sfatul meu este sa iti cumperi o masina cu o cilindree mica, iar avand in vedere ca esti proaspat sofer iti poti lua o masina pe care sa iti 'permiti' sa o intretii si sa inveti pe ea. Ex. Matiz, 206, Astra, Polo, Sandero. Iti recomand benzina!