| ciocoi a întrebat:

Cit de fiabil este daihatsu terios 1998? Se gasesc piese consumabile:

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daihatsu cam la toate modelele a respectat rigoarea japoneza dar... nu prea au motoare. Masina este ok, nu prea imi vin prin service cu ele decat cele peste 170.000-200.000 de km cu probleme minore la motor, si principala problema care este destul de grava si costisitor de remediat este cutia de viteze...

Atat consumabile cat si piese se gasesc inca dar decat noi, parcurile de dezmembrari nu prea aduc Daihatsu pentru ca nu au piata de desfacere.

Ca masina de mers pe pescuit si de alargat e ok, daca o vrei ca masina de zi cu zi nu recomand, o mare problema fiind si piesele extrem de scumpe care pleaca din Japonia la preturi imfime dar stocuri mici, ceea ce genereaza un pret urias in Romania ne avand transporturi mari ci doar de 500-700 de bucati pe an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost fiabil, acum e prea vechi.