| AestheticPerf a întrebat:

Craciun Fericit, TPU! Este o diferenta mare avand in vedere intretinerea dintre Mercedes E Class VS Mercedes C Class, ambele din 2003-2005, ambele de 1.8 benzina, ambele automate? La intretinere nu ma refer doar la consumabile, ci la brate, discuri, placute, pompa, volanta, etc. Masina fiind mai veche poate trebuie sa schimb ceva si de asta intreb. Stiu ca depinde de cum a fost condusa si intretinuta dar vreau sa stiu daca, ca ma gandesc, ca E class-ul ar fi poate ceva mai scump, dar daca este C class-ul clar mult mai ieftin l-as lua pe el, chiar daca imi place mai mult E. FUNDA!big grin

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Am cumparat un mercedec C180 de 1.8 pentru o cunostinta care nu stia engleza, masina a avut 5 proprietari si e pe benzina, omul zice ca e multumit de ea si merge bine, la 1000 lire din 2005 cu 100. 000km atat. Macar iti faci o impresie de aici, intretinerea e 250 lire pe an servisare completa.