| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o masina mai mare (gen SUV) este potrivita pentru un sofer incepator?

6 răspunsuri:
| lifeForJesus a răspuns:

Depinde, de la persoana la persoana... daca esti capabil da! Daca nu ia-ti tico!

| florinel_8849 a răspuns:

Mai bine una mai mica gen golf este foarte buna si gasesti mai usor locuri de parcare este adevarat ca (SUV) da grandoare celui de la volan dar mai tirziu dupa ce capeti experienta

| daniDeeDee a răspuns:

Nu prea cred.

E prea mare pentru un inceptator, care nu stie sa aprecieze distanta dintre masini. Parerea mea!

| Ingerasull99 a răspuns:

Orice masina e potrivita, mai ales cele diesel, datorita faptului ca ii dai drumu la ambreiaj si pleaca singura fara sa calci acceleratia, daca o iei noua faci o greseala, ca incepator risti sa o lovesti pana capeti experienta, strici ambreiajul, nu te uiti prea des in bord sa vezi apa, uleiul. Sper ca ti-am fost de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru incepatori sunt potrivite masinile care nu costa mai mult de 1500 de euro... dupa ce prinzi putina experienta poti trece la SUV.

| claugodo a răspuns:

Nu, pentru ca e mai dificil de manevrat, o masina mai mica e cu mult mai buna pentru un incepator!