| alx4593 a întrebat:

Cu ce ma avantajeaza pe mine daca cumpar o masina inmatriculata in Bulgaria? Si nu vreau sa o inscriu, sa circul cu ea asa, ma costa ceva suplimentar, cand devin proprietar? Costurile suplimentare ma intereseaza, multumesc

Răspuns Câştigător
| secret_2599 a răspuns:

Asa, nu exista costuri suplimentare. Si inca ceva. nu "devii proprietar", devii co-proprietar. Obligatoriu inmatricularea pe bulgarea necesita cetatenie bulgara. Asadar daca eu ma duc in bulgaria si inmatriculez masina inmatriculez pe numele cuiva de acolo care imi ofera procura pe masina. Daca eu doresc sa o vad fac o prelucrare de procura(pe langa actul de vanzare cumparare a masinii). Trebuie sa fii foarte atent cu actele si sa iei pe cineva care se pricepe spre binele tau. Costurile sunt extraordinar de mici cu toate astea nu te lasa pacalit. Sper ca ti-am putut fi de folos.