| ambulantieru a întrebat:

Cu diluant se poate sterge vopseaua triplelor auto?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cu ce sunt vopsite.
Cauta nitrodiluant, daca nu se ia cu ala, atunci nu se ia cu nimic.

| OldSoul a răspuns:

Din cate stiu eu diluantul ataca plasticul de la triple, mai bine ai incerca cu acetona,... mult succes, vezi sa ai o pereche de rezerva in caz de ceva.

| BlackBMW a răspuns:

CU NIMIC! Mai bine state-ai in banca ta si nu le vopseai. Am multi prieteni si le-au vopsit si dupa cand au vrut sa stearga au incercat cu de toate:diluant, benzina, acetona si cu nimic nu se lua...sau daca se ia o sa ramana stopul matuit. Cea mai buna metoda este infolierea stopurilor, dar cu o folie cu transparenta mare.Asa ca mai bine iti iei altele