| Cleopatra_5290 a întrebat:

Cum este cu scoala de soferi? Orele de legislatie unde le faci? sau inveti acasa? si la condus iti explica tot tot de la 0? vreau sa dau de permis si nu stiu mai exact cum sta treaba. Daca pici sala sau traseul si vrei sa mai dai odata trebuie sa platesti o suma de bani? Funda:*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci ore de legislatie (cel putin 10 ore) si la scoala dar trebuie sa studiezi legislatia rutiera si acasa. La condus incepi de la inceput, nu-i obligatoriu sa stii ceva. Daca pici primele 2 teste (indiferent ca cel teoretic sau cel practic) trebuie sa platesti pentru urmatoarele examinari.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orele de legislatie le faci la scoala de soferi si nu te opreste nimeni sa inveti si singur.

da la orele de practica normal ca te ia de la 0.

| canazar94 a răspuns:

Pana iti expira dosaru...a 3a oara platesti 120lei parca, asa am auzit de fapt, ca eu am luat din a 2laughing