| norishor11 a întrebat:

Cum functioneaza masina de spalat

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Intrucat intrebarea ta a fost pusa la capitolul auto-moto cred ca vrei sa stii despre functionarea spalatoriilor auto.
Masina intra intr-un tunel unde un sistem de perii si turbo jeturi este indreptat spre masina ta. Dupe prespalare urmeaza spalarea cu detergenti auto biodegradabili. Apoi masina este suflata cu aer cald pentru uscare. Urmeaza apoi ceruire si polisare pentru mascarea zgarietutilor.Toate aceste operatiuni pot fi facute atat manual cat si automat. Apa folosita este apoi trecuta printr-un sistem decantor si apoi este filtrata.
Astfel apa este reciclata si apoi refolosita.

1 răspuns:
cristian
| cristian a răspuns:

Un motor electric antreneaza un tambur in interiorul unei cuve.Prin aceasta miscare sunt antrenate rufele si se formeaza clabuci care selecteaza murdaria din rufe si pe care o scoate la suprafata eliminand-o astfel.