| Dando a întrebat:

Cum pot face să mi se învârta rotile stând pe loc?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Rotile nu se invart cand stai pe loc!
ceea ce ai vazut tu in clipuri pe net se numesc spinnere, ele se invart cand masina sta pe loc, sunt un sistem montat si integrat in jantele auto... si numai sunt la moda de multa vreme, daca unii inca isi mai monteaza asta este problema lor
uite un exemplu : https://www.youtube.com/watch?v=UtgwluyNTQE

daca te-ai referit la burnout (desi nu ai facut precizari in acest sens) atunci vezi :

https://www.youtube.com/watch?v=7pJ1U7_bPq8

| Violleta2022 a răspuns:

Atarni bicicleta intr-un cui in perete si rotile se vor invarti, cand tu stai pe loc!

O alta varianta este sa pui bicicleta ( sau motocicleta) cu rotile in sus si sa le invarti cu mana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O ridici pe cric

| relian a răspuns:

Cum faci? Trebuie sa ai masina cu tractiune fata, bagi in viteza, tragi frina de mina, dar sa tina, acelelrezi brusc laughing

O alta metoda ar fi sa scoti tevine care vin la frune pe fata, le pui dop laughing atunci in viteza, calci frina care va opri rotile pe spate si accelerind se vor roti doar cele care trag, dar stind pe loc, si uzind la maxim cauciucurile.

| relian a răspuns:

Ar mai fi o alta idee, este o masinarie, is niste role mari, de regula is pentru inspectia tehnica, sa ruleze rotile cu masina stind pe loc.

Cumperi o masina rie de aia si atunci stai pe loc si rotile se invirt cit doresti laughing

| johnnny123 a răspuns:

Adică vrei să faci burnout, ca în Fast and Furious?

| ReddY25 a răspuns:

What?

| ioana748 a răspuns:

La ce?