| Abc47e634 a întrebat:

Cum se pune codul la casetofon opel vectra 2003

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Codul de securitate este codul radiocd-ului. Desigur daca vei umbla la baterie iti va cere codul de siguranta. Daca il ai (il gasesti pe carpass-ul masinii) ramane doar de introdus. Metoda este una simpla, daca urmezi pasii cu atentie si nu te grabesti.
Pui contacul, apeşi tasta AS apoi butonul pornire ON/OFF, menţinând tasta AS apăsată. Îţi va apărea SAFE, apoi 10----.
Acum vei folosi codul pe care-l ai si tastele 1, 2, 3 si 4
ex > cod 4567
tasta 1 de 5 ori
tasta 2 de 6 ori
tasta 3 de 7 ori
tasta 4 de 8 ori
(se considera si cifra 0).
După introducerea codului apeşi tasta AS şi o menţii aşa pană se va auzi un semnal sonor BIP, de salvare a codului şi va incepe pe radio să-şi caute posturile.
Succes!

| Allexinno1988 a răspuns:

Salut daca ai ramas fara baterie si nu iti mai porneste masina se tasteaza un cod codul il vei gasi in cartea masini mai exact in manualul de utilizare