| enevasile92 a întrebat:

Cum se repara o pana la bicicleta? Am 14 ani si m-am uitat pe site dar nu prea inteleg puteti sa imi explicati?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e nimic complicat...
Dai roata jos, scoti cauciucul cu tot cu camera, identifici gaura (intr-un lighean cu apa, bagi aer in ea si vezi pe unde scoate bule), stergi bine zona, aplici un petic cu lipici pe el, lasi peticul presat (pui ceva greu pe el) cat scrie pe tubul lipiciului, apoi montezi camera si cauciucul la loc.
Trebuie sa ai mare grija la montaj, bagi o surubelnita cat mai neascutita intre janta si cauciut, pentru a-l baga la locul lui. Daca nu esti atent, poti face gauri in camera cu surubelnita, atat la scos, cat si la bagat.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O duci la un mecanic de biciclete pentru ca are piesele delicate ca la o masina sau motoreta. Cineva fara experienta ca tine sau altul care vede in youtube cum se face aia si cealalta mai mult strica. Dai un ban cu folos si incredere ca va fi bine

| ﱞﱞﱞ a răspuns:

O duci la vulcanizare si cineva acolo e fiul lui Gandalf si foloseste magia sa o repare. O sa o primesti ca 9