Daca am picat traseul de ce trebuie sa astept 16 zile sa ma reprogrameze. daca merg in 7 iulie ma mai poate programa la sfarsitul lunii iulie? De ce dureaza asa mult.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca asa prevede art.12, alin.3 din Ordinul MAI nr.268/2010, privind examinarea, cu md. si compl. ulterioare si fiindca mai trebuie sa faci cel putin 6 ore de conducere, citez:
"(3) Candidaţii declaraţi «respins» la proba practică pot fi programaţi pentru susţinerea unei noi probe după o perioadă de cel puţin 15 zile, cu achitarea taxei de examinare şi prezentarea dovezii care atestă efectuarea a cel puţin 6 ore suplimentare de pregătire practică într-o şcoală de conducători auto autorizată. Modelul dovezii este prevăzut în anexa nr. 9. "
Cat priveste data cand te reprogrameaza aceasta depinde de cati candidati trebuie programati la proba practica si cati pot fi examinati intr-o zi.

| KillaNoFilla a răspuns:

Pentru ca asa trebuie, la toata lumea e la fel, ar fi pentru a mai practica niste ore.
depinde cati sunteti luna asta de dat orasul, daca sunteti putini, poate pici mai rapid.

| ExprimareLibera a răspuns:

După 15 zile te poți reprograma. Atunci afli când te prezinți la examen iar.

| ExprimareLibera a răspuns:

Si sa ai timp pentru ore