| Lusca1995 a întrebat:

Daca dau scoala de soferi cel mai bine e sa citesc din noul cod rutier 2015?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista inca noul cod rutier 2015 si nu se stie daca va fi adoptat unul nou sau doar modificari si completari la cel vechi. Codul rutier in vigoare este OUG nr.195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, gasesti forma actualizata pe drpciv.ro.
De asemenea trebuie sa studiezi si Regulamentul de aplicare, din 2006, cu md. si comp. ulterioare, il gasesti tot pe drpciv.ro.

| AFR81 a răspuns:

Apuca-te de invatat, orice sursa, orice carte este buna.

| kar1GaNNN a răspuns:

Se schimba legile de la luna la luna, deci apucate de invatat.

| claudica2703 a răspuns:

Da. Eu îți recomand Noul cod rutier pe înțelesul tuturor de MArius Stănculescu. E cartea aceea roșie. E foarte populară și cred că e cea mai bună, foarte bine sintetizat și structurat totul.

| RazvanXD21 a răspuns:

Normal,aproape in fiecare an se schimba ceva

| Doppelkeks a răspuns:

Da,
Iti recomand sa citesti ultima legislatie. Daca stii legislatie, este perfect.
Poti face niste chestionare pe net sau pe carti specializate.