| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi iau o masin cu trapa sus, ploua in masina chiar daca este inchisa?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e o "coajă" da, plouă deci atenție ce iei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca iti iei un Volzvagin, da.
Sau daca iei o masina cu trapa aftermarket.
Daca iei o masina ok, nu ploua.
Am Opel de aproape 30 de ani, cu trapa electrica functionala, si nu ploua in ea. Cat timp am circulat cu masina, frecam trapa toata ziua (inchis deschis).
In schimb, la service mi-au venit multe VW-uri cu trapele umplute de silicon, blocate, tapiterii umflate, proprietari disperati, plini de apa in cap... Das auto!

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, ca nu degeaba s-a inventat garnitura de cauciuc.

| nicu991 a răspuns:

Daca e veche si are garniturile coapte, n-o sa ploua, dar o sa pice cu siguranta.

| Crisdc69 a răspuns:

Da! Ti o ineaca.