| 123coco a întrebat:

Daca locuiesti in Germania, de putin timp, nu ai rezidenta sau domiciliul acolo. il ai in Romania si cumperi o masina din Germania, o poti inmatricula acolo personal pe numele tau? Sau daca nu, cum poti circula cu ea regulamentar?

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Daca nu ai domiciliu in Germania nu poti inmatricula masina pe numele tau. Nu asta ar fi problema, o poti inmatricula in Romania, dar nu te lasa sa circuli cu ea mai mult de 3 luni in Germania.