Întrebare recomandată | Playboyx a întrebat:

Daca pe trotuar exista pista pentru biciclete, eu am dreptul sa circul cu bicicleta pe strada?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da ai voie, politia nu prea baga in seama pe unde mergi doar daca are chef sa dea amenda

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai voie.Trebuie să circuli pe pista pentru biciclete.

| neutrino a răspuns:

Da, dar numai daca-ti permit soferii!

Răspuns utilizator avertizat
| LTAA a răspuns:

In legislatie bicicleta apare ca VEHICUL, care in mod normal merge doar pe carosabil.
Pistele de biciclete sunt niste bullshit-uri, mergi cu 30-40 la ora pe trotuar si iti sare in fata un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal, da. Dar daca e desenata pista pe trotuar, inseamna ca este circulatie mare si poti face accident.

| Danişor a răspuns:

Salut! pai in mod normal, da.Dar daca ai peste 14 ani.Bafta in continuare!

Răspuns utilizator avertizat
| FabianelSHAF a răspuns:

Poţi merge, dar mai bine este să mergi pe pista pentru biciclişti că de aia e facută.

| Sl1pKnoT a răspuns:

Dap.

| Anna1Maria2Elizabeth3 a răspuns:

Da doar daca ai peste 14 ani. Funda?

| DiiaDiiaDiia a răspuns:

Pai da logic daca e inventata pista aia happy
Dar nu cred ca ai voie daca esti copil dar oricum trebuie sa stii ca, chiar daca nu e pista trebuie sa te plimbi cu bicicleta pe langa trotuar big grin
Funda? puppy dog eyes happy

| Castraveteeeeeee a răspuns:

Da. Traim in Romania. Nu te penalizeaza nimeni aici. Daca erai intr-o tara civilizata, primeai amenda, dar asa, nu.