| Iustintinu a întrebat:

Salutare, am o întrebare, străbunicul meu a primit un teren pentru că a fost veteran de război și am titlul de proprietate pe el. Acum parohia bisericii catolice a intabulat acel teren că susține că era pământul bisericii și statul l-a dat la oameni pe timpul când biserica nu avea putere.
Întrebarea este dacă am titlu de proprietate pe el mai am ceva șansă să îl recuperez?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Da, cand este vorba despre veterani de razboi nu exista discutie.
Statul trebuie sa rezolve aceasta problema. Vorbeste cu un avocat.

| lucasstefan a răspuns:

Da, poti merge la primărie sa scoți niste acte doveditoare ca pământul îți aparține. Si te consulți cu un avocat pentru a dat biserica catolică în judecată