| Caresshill a întrebat:

Daca te afli pe un drum cu circulatie in ambele sensuri, cu 4 benzi 2 pentru circulatie 2 pentru parcat, drumul este prevazut cu linie continua, tu vrei sa executi o garare cu spatele sau parcare laterala, cei lanti conducatori ce trebuie sa faca merg mai departe peste linia continua daca circulatia permite acest lucru, sau tu nu ai voie sa executi asemenea parcare

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca vorbim de o situatie ca in cartile de legislatie, cei din spate trebuie sa astepte pana eliberezi banda.
Daca vorbim de situatia asta in traficul real (deci nu atunci cand suntem la examen si ne prefacem ca suntem intr-un trafic perfect), daca e liber pe contrasens, ceilalti te pot depasi. Cu exceptia arterelor intens circulate, politistii nu prea dau amenzi pentru cazul de fata. Doar daca depasesti o masina in mers, ramai fara permis.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te asteapta sa parchezi

| K0sti a răspuns:

"cei lanti" nu exista, poti parca linistit!

| AsDhop a răspuns:

Trebuie sa astepte.