| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa imi deschid un service auto, de ce utilaje as avea nevoie?(e pentru un proiect)

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Nu există service auto. Este o definiție in exactă. Căci, există, specializări pe fiecare service auto. Plus, service auto monomarcă, care se ocupă doar de o marcă anume!
Obligatoriu în orice service un elevator cu sarcină utilă ridicată, truse de scule manuale, scule electrice.
Iar, în ultimele două decenii, obligatoriu un calculator și tester pentru conexiune și diagnostic computer de bord. Și, un compresor de aer.
Acestea sunt dotările necesare, de bază.
Restul, depinde de ce fel de activitate va dori să aibă service-ul respectiv.
http://www.autotech.ro/......vice-auto/
Deschide și vei fi mai bine informată.