| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile se aud turatiile de la motor in statie un fel de tiuit, eu am casetofonul cu boxe separat daca dau drumu doar la casetofon merge bine cand pornesc statie imi tiuie boxele din spate care sunt legate la ea. Cand motorul e oprit nu mai face nimic aveti idee ce are?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Cel mai probabil stația este alimentată direct de la baterie, iar distorsiunile pe care le auzi, se numesc paraziți și apar din cauza alternatorului.
Problema se remediază foarte simplu, cu un filtru de deparazitare.
http://www.mivarom.ro/......result.php

| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Eu stiu, poate face un scurt pe undeva... Ar fi o varianta sa rezolvi asta cu ceva mai profesionist: ai auzit de bass pack? Si-a luat de curand amic, e incantat de achizitie. A zis ca l-a luat in rate de pe Car Sound, i-am gasit linkul: http://www.car-sound.ro/promotii/magnat/b33-bass-pack.html Vad ca este la promotie

| Myhay94 a răspuns:

Cand am motorul oprit si pun masina pe avarii, claxonez sau folosesc stergatoarele imi brueaza statia, doar statia...