| anonim_4396 a întrebat:

De ce buggaty veyron este cea mai rapida masina din lume?thinking

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Poate vrei sa zici de "a fost" happy recordul detinut de Bugatti a fost deja doborat, dar se pare ca tot ei candideaza un nou model big grin

2 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

A foat in momentul ei (407, 8 km/h) acum cea mai rapida din lume ese SSC Ultimate Aero (427, 8 km/h)
fabricantii vor scoate un nou model buggaty veyron GT care va avea 1350 cai putere si va atinge 425 km/h, se spera a fi cea mai rapide din lume va atinge de 0 la 100 km in 2, 4 secunde.

| ant1 a răspuns:

Nu m-as hazarda la asta. Eu stiam ca Koeniggsegg. Si daca e sunt mai multe motive: greutatea, aerodinamismul, motorul, soferul, etc.