| Sunal_Alexandru_1995 a întrebat:

De ce carturile de la rollercoaster nu cad, atunci cand se dau peste cap?
FUNDA

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KNST a răspuns:

Rolele sunt dispuse pe sina, in lateralul ei, precum si sub aceasta, intr-un ansamblu special construit. Poti vedea aici cum arata:
http://www.themeparkreview.com/forum/files/dsc_0207_3.jpg

| jack762 a răspuns:

Sina este alectrificata si are forma literei T.Iar carturile au un sistem cu care se prind sub capatul lat al sinei.De acea nu pica. Daca vrei mai multe informatii poti cauta wikipedia sau pe youtube