| ChaseZ a întrebat:

Detin o masina de 3, 5 tone si vreau sa transport butelii aragaz.
Vreau sa stiu ce cantitate de marfa periculoasa[butan] intra sub incidenta ARR-ului, tinand cont ca marfa e ambalata in colete [butelii aragaz-8kg]

1 răspuns:
| mykron a răspuns:

Salut! Nu stiu sigur dar cred ca nu ai voie sa transporti gaze si alte marfuri periculoase daca nu ai un atestat.Ai grija ca nu e de gluma cu transportul (ma refer la sanctiuni si pedepse). Bafta!