| xShika a întrebat:

Dețin un audi A4 b6 1.9 tdi AWX ieri dimineață când i-am dat cheie a pornit și după 2 secunde s-a oprit motorul și i-am dat la automata de 3 ori și scoate în același timp un fum albastrui mirosind a motorina am fost la servis a constatat ca e bateria și supapa de sens de pe filtru de motorina le-am schimbat și tot degeaba precizez ca bujiile sunt schimbate și injectoarele sunt noi toate 4 și compresia e verificata și e buna face asa doar cand e frig afara dacă e cald afara pornește la sfert dar când când frig tare pornește și după 2 secunde se oprește și după ce dau la automata de câteva ori pornește și smunceste de câteva ori și după ce se încălzește motorul pornește la sfert ce ar putea sa fie?

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Reglajul injectoarelor PD se face doar de către un specialist care a avut pe mâna multe astfel de lucrări, dacă ai schimbat injectoarele și reglajul este prost, vei avea probleme.