| Antonies a întrebat:

E o meserie buna mecanic auto? Vreau sa stiu si de ce ati dat respectivul raspuns.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este, acum mecanici nu mai vezi doar oameni care schimba piese folosind un sistem operativ pentru a detecta averia. eu ii numesc mecanici de categorie medie pentru ca au conocimente limitate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu stii mai nimic, si ti s-a luat de la mere stricate sa te faci mecanic, nu e buna meserie. Stai murdar si te chinui cu suruburi. Mai "sus" de distributii nu ajungi.
Daca furi meseria de la cine trebuie, si inveti mai de mic cum functioneaza o masina, cum se 'vad' parametrii in miscare s. a.m.d., e o meserie foarte buna.
Service-urile sunt pline de indivizi care au devenit "mecanici" in cateva luni, pentru ca au picat bacul. Aia schimba doar pivoti, arcuri, placute, discuri si telescoape, si dau buleala chiar si acolo. Ii intereseaza doar sa fie piesa prinsa de masina. De ceva, dau vina pe calitatea pieselor. Decat sa fii unul din ala, mai bine te faci sofer de camion, ca restul prostilor.

| Dolores214 a răspuns:

E o meserie Bună! și plătită bine și frumoasa dacă ești mecanic ai o meserie de nota 10