| Malvina24 a întrebat:

Este cineva care a dat de permis de curand? Ce intrebari v-au picat la proba teoretica(sala)? o sa dau si eu si mi-e putin frica! Am auzit ca sunt posibilitati sa fie 6-7 intrebari de mecanica doar la un chestionar! este adevarat?

Voi de pe ce site ati facut chestionare? Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| laurentiu a răspuns:

Http://chestionare.auto.ro/legislatie
cauta aici infractiuni si contraventi,
sincer sunt multe si nu au nici un rost sa le inveti eu stiam decat cateva infractiuni astea elementare, si contraventi nu stiam nici una, dar o sa iti pice 1 maxim 2 intrebari de genu asta sau chiar deloc.invata neaparat oprirea, stationarea, parcarea, semnele si nu are cum sa nu il iei, vezi ca la examen pot sa fie intrebari cu 2 raspunsuri correcte,
si la mecanica daca te uiti atenta pe cartea care o ai cu chestioare, sunt decat 2 pagini jumate de intrebari din mecanica, invatale raspunsurile fiindca nu sunt grele sunt la fel ca cele din examen.
bafta!

10 răspunsuri:
| laurentiu a răspuns:

Http://www.drpciv.ro
fa-ti cont si fa chestionare de pe situl asta
sunt 100% intrebarile ca iti pica la examen
bafta!
da in fiecare chestionar sunt 5 intrebari minime de mecanica, dar sunt foarte usoare, daca citesti din mecanica, eu cand am dat am luat cu 25 de intrebari le-am facut in 3 min si 24 de sec, dar eu invatasem pe de rost intrebarile de pe site.

| louis3 a răspuns:

Luni o sa iti spun eu cum a fost, ca dau salahappy (drpciv)

| devilll a răspuns:

Fa chestionare pa www.drpciv.ro
dau si eu peste 2 saptamani asa ca tot ce pot sa spun e BAFTA!

| Malvina24 explică:

@devilll atunci bafta si tie si eu tot peste 2 saptamani dau! la mine nu merge sa intru pe acel site(am mozila si daca imi bag explorer nu mai merge nimic) dar o sa intru la niste prieteni la o sala de calculatoare vad eu! pana atunci eu invat din carte(ed national)

@laurentiu off speram sa fie doar 2-3 intrebari de mecanica, a auzit o fata ca ei i-am picat 7 si un baiat ca el a avut 12 doar de mecanica! Eu le-am invatat dar mi-e frica sunt fata nu le am eu cu mecanica! si sanctiunile si infractiunile trebuie sa le invat si nu gasesc undeva sa fie separate in sensul asta:
infractiuni=...
contraventii=...

| Malvina24 explică:

Multumesc din astea am mai facut chestionare de acolo stiu ca e bun site-ul!

| dalea a răspuns:

Poti incerca si chestionarele de aici http://chestionare.auto.ro/, sunt si generale dar si pe categorii.In plus ai si noul model care se da la examen.Iti urez mult succes!

| coddy24 a răspuns:

Pe putin 4 intrebari despre mecanica o sa fie ...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. este foarte adevarat. uite aici o intrebare de pe drpciv. Maneta (schimbat-orul de viteze) unde intra cel mai repede si cum? A.in prima viteza B.in orificiul de sus C in orificiul de jos. laughing) super tare mecanica asta.

| Roberto_Roby_1988 a răspuns:

Drpciv.ro este cel mai sfant site pentru a invata pentru sala. azi am luat cu 23 de puncte. la sala cand te duci exista doua variante: ai invatat ca sa treci sau pici si pleci acasa. drpciv.ro este situl oficial si cand te duci sa dai sala o sa fie floare la ureche. in 4 minute am terminat examenul 23/26