| borsamm22 a întrebat:

Este o problema daca o masina este pornita mai pe direct si nu la contact, de fapt, cheia nu merge sa actionez demaroul dar merge pana la martori de bord care se sting si dupa am doua cabluri care le ating si porneste, oare nu se poate defecta ceva. Contactul de pornire vreau sa-l schimb dar m-am uitat dupa unul de la dezmembrari pentru ca in magazin e prea scump.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Salut, nu te afecteaza cu nimic daca il pornesti la fire, dar pe termen lung s-ar sa nu fie o idee buna, cel mai bine cumpara un buton start/stop ca solutie temporara.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se poate strica altceva, dar e urat asa.
Daca nu e cine stie ce masina, mai bine cauti un contact tip buton fara revenire, il prinzi undeva pe bord si conectezi firele alea la el, pui contactul din cheie si pornesti din buton, ca sa nu mai schimbi contactul original.

| K0sti a răspuns:

Pai cheia tot aia face, contact intre alea doua fire! Dar oricum, schimba-l!